åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 165/70-R14. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Solar Van - 4S.
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Detta åretruntdäck har en bredd på 165 mm och en profil på cirka 116 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Solar Van - 4S är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Spara pengar och köp med nya 14"-fälgar samtidigt som du köper Solar Van - 4S. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 553 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 165/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 116 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 89/87 |
| EAN | 8605068731488 |
Sommardäcket NanoEnergy Van har en däckbeteckning som är 165/70-R14. Däcket kommer från .
Vinterdäck med däckbeteckningen 165/70-R14 och modellnamnet Observe Van.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 165/70-R14.
SnoVanis 2 är ett vinterdäck med däckmärkningen 165/70-R14.