Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 165/80-R17 till din bil kan detta däck från vara något för dig. sContact är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta sommardäck har en bredd på 165 mm och en profil på cirka 132 mm, vilket motsvarar 80% av däckets bredd. sContact klarar hastigheter upp till 130 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex M.
Behöver du även 17"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 876 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | sContact |
| Däckbeteckning | 165/80-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 132 mm |
| Profilprocent | 80% |
| Hastighetsindex | M (max 130 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4019238090420 |
Sommardäck från med modellnamnet UST 17 och däckbeteckningen 135/80-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 135/80-R17.