WinterCraft ice Wi32 är ett däck från som har däckbeteckningen 195/55-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för WinterCraft ice Wi32.
Med en diameter på 16" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett vinterdäck från som är 195 brett och med en profil på 107 mm. Med ett hastighetsindex på T är WinterCraft ice Wi32 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper WinterCraft ice Wi32. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 583 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterCraft ice Wi32 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/55-R19 och modellnamnet WinterCraft ice Wi32.
Vinterdäcket WinterCraft ice Wi32 har en däckbeteckning som är 255/55-R19. Däcket kommer från .
Vinterdäck från med modellnamnet WinterCraft ice Wi32 och däckbeteckningen 215/55-R17.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterCraft ice Wi32 och däckbeteckningen 215/60-R16.