Winter i*cept iZ2 W616 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/55-R17. Winter i*cept iZ2 W616, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". vinterdäcket Winter i*cept iZ2 W616 är 225 mm brett och en profil på 124 mm. Hastighetsindexet för Winter i*cept iZ2 W616 är T. Detta innebär att Winter i*cept iZ2 W616 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 872 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter i*cept iZ2 W616 |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 8808563399171 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Vinterdäcket Winter i*cept iZ2 W616 från med däckbeteckningen 225/60-R16.
Vinterdäcket Winter i*cept iZ2 W616 från med däckbeteckningen 225/45-R18.
Winter i*cept iZ2 W616 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/55-R15.