har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 225/70-R16 för WinterCraft ice Wi32. , som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet WinterCraft ice Wi32.
Med en diameter på 16" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. vinterdäcket WinterCraft ice Wi32 är 225 mm brett och en profil på 158 mm. WinterCraft ice Wi32 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper WinterCraft ice Wi32. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 412 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterCraft ice Wi32 |
| Däckbeteckning | 225/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 8808956378424 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/55-R19 och modellnamnet WinterCraft ice Wi32.
WinterCraft ice Wi32 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R17.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterCraft ice Wi32 och däckbeteckningen 225/45-R17.