har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 265/45-R19 för Ecsta Sport S PS72. Sommardäcket Ecsta Sport S PS72 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Med sommardäcket Ecsta Sport S PS72 får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 119 mm. Ecsta Sport S PS72 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Ecsta Sport S PS72.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 403 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecsta Sport S PS72 |
| Däckbeteckning | 265/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8808956374082 |
Sommardäcket Ecsta Sport S PS72 har en däckbeteckning som är 265/45-R19. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Ecsta Sport S PS72 och däckbeteckningen 265/40-R19.
Sommardäcket Ecsta Sport S PS72 har en däckbeteckning som är 265/30-R19. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/35-R19.