Sommardäcket PremiumContact C är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R21. Sommardäcket du nu tittar på kallar för PremiumContact C.
Med en diameter på 21" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett sommardäck från som är 235 brett och med en profil på 106 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper PremiumContact C. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 587 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | PremiumContact C |
| Däckbeteckning | 235/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4019238079821 |
Winter Activa SV-3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R21.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R21 och modellnamnet PremiumContact 7.
har tagit fram detta sommardäck med namnet PremiumContact 7. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R21.
Ett vinterdäck från . Advan Winter V907 har däckbeteckningen 235/50-R21.