Sommardäcket PremiumContact 7 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R21. har valt att kalla denna modell av sommardäck för PremiumContact 7.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Här har du ett sommardäck från som är 235 brett och med en profil på 106 mm. Med ett hastighetsindex på T är PremiumContact 7 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 21"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 162 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | PremiumContact 7 |
| Däckbeteckning | 235/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4019238191141 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R21 och modellnamnet PremiumContact 7.
Detta vinterdäck från , kallat Ice Guard IG55, har däckbeteckningen 265/45-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet PremiumContact C. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R21.
Vinterdäcket ICE ACTIVA 2 har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .