Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 185/65-R15 till din skåpbil kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet All Season Max.
Detta åretruntdäck från passar på 15"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. åretruntdäcket All Season Max är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Med ett hastighetsindex på R är All Season Max ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 170 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 267 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Max |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 4024068007630 |
Vinterdäcket Hakkapeliitta C4 från med däckbeteckningen 185/65-R15.
åretruntdäck från med modellnamnet VanContact A/S Ultra och däckbeteckningen 185/65-R15.
Hakkapeliitta CR4 är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Vantra Transit RA58C är ett sommardäck med däckmärkningen 165/75-R14.