VanContact A/S Ultra är ett åretruntdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 185/65-R15. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för VanContact A/S Ultra.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 185 mm och har en profil som är ungefär 120 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex R som VanContact A/S Ultra har innebär hastigheter upp till 170 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 847 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | VanContact A/S Ultra |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 4019238308082 |
Vinterdäcket Hakkapeliitta C4 från med däckbeteckningen 185/65-R15.
All Season Max är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Hakkapeliitta CR4 är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Vantra Transit RA58C är ett sommardäck med däckmärkningen 165/75-R14.