Hakkapeliitta CR4 är ett vinterdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 185/65-R15. Hakkapeliitta CR4, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
Detta -däck har en diameter på 15". Här har du ett vinterdäck från som är 185 brett och med en profil på 120 mm. Hakkapeliitta CR4 klarar hastigheter upp till 170 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex R.
Behöver du 15"-fälgar till dina Hakkapeliitta CR4? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 942 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Hakkapeliitta CR4 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 6419440497433 |
All Season Max är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
åretruntdäck från med modellnamnet VanContact A/S Ultra och däckbeteckningen 185/65-R15.
Vantra Transit RA58C är ett sommardäck med däckmärkningen 165/75-R14.
Sommardäcket Radial RA08 från med däckbeteckningen 165/75-R14.