har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R18 för All Season. All Season är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett åretruntdäck från som är 195 brett och med en profil på 107 mm. Hastighetsindexet för All Season är H. Detta innebär att All Season är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till All Season.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 547 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 195/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 4038526521125 |
Detta åretruntdäck från , kallat All Season AP2, har däckbeteckningen 195/65-R14.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Performance 2. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R18.
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact TS 870 P, har däckbeteckningen 195/55-R18.
Vinterdäck från med modellnamnet Alpin 7 och däckbeteckningen 195/55-R18.