åretruntdäcket AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/50-R18. Detta -däck är av modellen AllSeasonContact 2.
AllSeasonContact 2 passar på fälgar med en diameter på 18". åretruntdäcket är 215 mm brett med en profil på 108 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till AllSeasonContact 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 198 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 215/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4019238099577 |
Detta vinterdäck från , kallat Viking Contact 7, har däckbeteckningen 215/50-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/50-R18 och modellnamnet Premitra Ice 5 SP5.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Winguard Ice 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/50-R18.