Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 225/45-R17. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för SnowWin 3.
Detta vinterdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. SnowWin 3 har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 101 mm. SnowWin 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 522 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SnowWin 3 |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4019238074598 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 155/80-R13.
Wintrac Pro+ - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/45-R17.
Ett vinterdäck från . Winter Activa 4 har däckbeteckningen 225/45-R17.