Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/50-R17. Detta sommardäck har modellnamnet N 8000 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 17". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. Hastighetsindexet för N 8000 är W. Detta innebär att N 8000 är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för N 8000. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 482 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N 8000 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8807622099106 |
Ett sommardäck från . N 8000 har däckbeteckningen 225/40-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N 8000. Däcket har däckbeteckningen 205/40-R18.
Ett sommardäck från . N 8000 har däckbeteckningen 255/30-R19.
Sommardäcket Advantage 2 från med däckbeteckningen 225/50-R17.