Detta vinterdäck från har däckmärkningen 225/50-R17. Vinterdäcket SP Winter Sport 3D är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Vinterdäcket SP Winter Sport 3D har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 113 mm (50% av däckets bredd). Hastighetsindexet för SP Winter Sport 3D är H. Detta innebär att SP Winter Sport 3D är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för SP Winter Sport 3D. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 092 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Winter Sport 3D |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4038526320391 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R17 och modellnamnet SP Winter Sport 3D.
SP Winter Sport 3D är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Vinterdäcket SP Winter Sport 3D från med däckbeteckningen 225/50-R18.
Ett vinterdäck från . SP Winter Sport 3D har däckbeteckningen 215/50-R17.