Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 225/50-R17. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Interstellar.
Interstellar passar på fälgar med en diameter på 17". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till Interstellar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 730 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8859291465058 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R19.
Detta sommardäck från , kallat Interstellar, har däckbeteckningen 225/50-R16.
Sommardäcket Interstellar från med däckbeteckningen 205/50-R17.
Interstellar är ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R17.