Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/50-R17 till din bil. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för Blizzak LM 005.
Blizzak LM 005 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Här har du ett vinterdäck från som är 225 brett och med en profil på 113 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 469 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3286341532111 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Blizzak LM 005 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/40-R19.
Detta vinterdäck från , kallat Blizzak LM 005, har däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett vinterdäck från . Blizzak LM 001 har däckbeteckningen 225/50-R17.