Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 225/50-R17. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ecopia EP300.
Med en diameter på 17" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Komplettera Ecopia EP300 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 384 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecopia EP300 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 3286341293111 |
Ett sommardäck från . Ecopia EP510 har däckbeteckningen 195/50-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/50-R20.
Detta sommardäck från , kallat Ecopia EP150, har däckbeteckningen 195/60-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ecopia EP150. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.