Vinterdäcket Winter Sport 5 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/50-R17. Detta vinterdäck har modellnamnet Winter Sport 5 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". vinterdäcket Winter Sport 5 är 225 mm brett och en profil på 113 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 799 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 5452000833068 |
SP Winter Sport 3D är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Vinterdäcket SP Winter Sport 4D RunFlat från med däckbeteckningen 225/50-R17.
SP Winter Sport 4D RunFlat är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Detta vinterdäck från , kallat g-Force Winter 2, har däckbeteckningen 225/50-R17.