Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 225/50-R17. Detta -däck är av modellen SnowWin 3.
Detta vinterdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 113 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex V som SnowWin 3 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 619 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SnowWin 3 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4019238074499 |
Ett vinterdäck från . SnowWin 3 har däckbeteckningen 225/45-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 155/80-R13.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat Quadraxer 3, har däckbeteckningen 225/50-R17.