Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 225/50-R17 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Sommardäcket ContiSportContact 5 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
ContiSportContact 5 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. sommardäcket ContiSportContact 5 är 225 mm brett och en profil på 113 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till ContiSportContact 5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 919 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ContiSportContact 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4019238762297 |
ContiSportContact 5 P - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/35-R18.
Sommardäck från med modellnamnet ContiSportContact 5 P och däckbeteckningen 255/35-R18.
Sommardäcket ContiSportContact 5 P har en däckbeteckning som är 265/30-R20. Däcket kommer från .
Sommardäcket ContiSportContact 5 från med däckbeteckningen 255/35-R18.