Ecsta Sport PS72 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/50-R17. Ecsta Sport PS72 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Ecsta Sport PS72 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta sommardäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är Ecsta Sport PS72 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ecsta Sport PS72 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 372 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecsta Sport PS72 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8808956645120 |
Ecsta Sport PS72 - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/50-R17.
Ecsta Sport S PS72 - Ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ecsta Sport PS72. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Ecsta Sport PS72 och däckbeteckningen 235/45-R18.