Vinterdäcket Winter är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/50-R17. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Winter.
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Winter är V. Detta innebär att Winter är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 493 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4038526070821 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Vinterdäcket Winter i*cept RS3 (W462) från med däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Cinturato Winter 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.