åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 225/50-R17. Detta -däck är av modellen EUROALL SEASON AS210.
EUROALL SEASON AS210 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. åretruntdäcket EUROALL SEASON AS210 är 225 mm brett och en profil på 113 mm. EUROALL SEASON AS210 har hastighetsindex V, vilket innebär att EUROALL SEASON AS210 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för EUROALL SEASON AS210. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 809 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EUROALL SEASON AS210 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427420035 |
Ett åretruntdäck från . EUROALL SEASON AS210 har däckbeteckningen 215/55-R17.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R18.
åretruntdäcket EUROALL SEASON AS210 från med däckbeteckningen 215/50-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat EUROALL SEASON AS210, har däckbeteckningen 205/50-R17.