Frigo HP2 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/55-R17. Detta -däck är av modellen Frigo HP2.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Med vinterdäcket Frigo HP2 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 124 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du 17"-fälgar till dina Frigo HP2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 092 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Frigo HP2 |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 5942741077406 |
Frigo HP2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R17.
Detta vinterdäck från , kallat Frigo HP2, har däckbeteckningen 225/55-R16.
Detta vinterdäck från , kallat Frigo HP2, har däckbeteckningen 225/50-R17.
Frigo HP2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/45-R17.