Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 235/45-R17. Detta -däck är av modellen Solar - 4S.
Solar - 4S passar på fälgar med en diameter på 17". Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Solar - 4S är V. Detta innebär att Solar - 4S är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Solar - 4S. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 636 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 8605068731334 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar - 4S. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R17.
åretruntdäck från med modellnamnet Solar - 4S och däckbeteckningen 245/40-R18.
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/55-R16 och modellnamnet Solar - 4S.
Solar - 4S är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/55-R16.