Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 235/45-R17. Detta åretruntdäck har modellnamnet Solar - 4S och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 17" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Solar - 4S klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 17"-fälgar till dina Solar - 4S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 125 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 6959956786633 |
åretruntdäcket Solar - 4S har en däckbeteckning som är 235/45-R17. Däcket kommer från .
åretruntdäck från med modellnamnet Solar - 4S och däckbeteckningen 245/40-R18.
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/55-R16 och modellnamnet Solar - 4S.
Solar - 4S är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/55-R16.