åretruntdäcket All Season är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R17. All Season, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
All Season är ett åretruntdäck med diametern 17". Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 300 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4038526524898 |
Ett åretruntdäck från . Advantage All-Season har däckbeteckningen 235/45-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat Cinturato All Season SF 3, har däckbeteckningen 235/45-R17.
åretruntdäcket All Season 2 från med däckbeteckningen 235/45-R17.
åretruntdäck från med modellnamnet Turanza All season 6 och däckbeteckningen 235/45-R17.