Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/45-R18 till din bil. Ventus evo K137 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 18". Ventus evo K137 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 106 mm. Hastighetsindex Y som Ventus evo K137 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera Ventus evo K137 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 688 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8808563635118 |
Sommardäcket Ventus evo K137 har en däckbeteckning som är 235/45-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Ventus evo K137 har en däckbeteckning som är 245/40-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Ventus evo K137 har en däckbeteckning som är 265/35-R19. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Ventus evo K137 har däckbeteckningen 225/50-R17.