Eagle F1 Asymmetric 6 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/45-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Eagle F1 Asymmetric 6.
Eagle F1 Asymmetric 6 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 858 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4038526510709 |
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 6, har däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 5 och däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 2 och däckbeteckningen 235/45-R18.