Powerproof 2 har en däckbeteckning som lyder 235/45-R18. Powerproof 2, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Powerproof 2 är ett sommardäck med diametern 18". Med sommardäcket Powerproof 2 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 106 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Powerproof 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 078 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 6419440762005 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Powerproof 1. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R18.
Powerproof 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/45-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R20.
Sommardäcket Powerproof 2 från med däckbeteckningen 235/45-R20.