Eagle F1 Asymmetric 5 har en däckbeteckning som lyder 235/45-R18. Eagle F1 Asymmetric 5, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Sommardäcket är 235 mm brett med en profil på 106 mm. Hastighetsindex Y som Eagle F1 Asymmetric 5 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Eagle F1 Asymmetric 5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 170 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 5 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 5452000824677 |
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 6 från med däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 6, har däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 2 och däckbeteckningen 235/45-R18.