åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 245/40-R20. Detta -däck är av modellen Celsius AS2.
Celsius AS2 har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Celsius AS2 har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 98 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Celsius AS2 ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Celsius AS2. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 198 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius AS2 |
| Däckbeteckning | 245/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4981910562849 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Celsius AS2. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R20.
Ett åretruntdäck från . Celsius AS2 har däckbeteckningen 245/45-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 245/45-R17 och modellnamnet Celsius AS2.
åretruntdäck med däckbeteckningen 245/40-R18 och modellnamnet Celsius AS2.