Celsius AS2 är ett åretruntdäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/45-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Celsius AS2.
Celsius AS2 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. åretruntdäcket Celsius AS2 har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 110 mm (45% av däckets bredd). Celsius AS2 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Celsius AS2 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till Celsius AS2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 650 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius AS2 |
| Däckbeteckning | 245/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4981910562962 |
Ett åretruntdäck från . Celsius AS2 har däckbeteckningen 245/45-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat Celsius AS2, har däckbeteckningen 245/40-R20.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Celsius AS2. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R20.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Celsius AS2. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R20.