Quatrac Pro har en däckbeteckning som lyder 255/35-R18. Detta -däck är av modellen Quatrac Pro.
Detta åretruntdäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett åretruntdäck från som är 255 brett och med en profil på 89 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Quatrac Pro ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Quatrac Pro då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 125 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Quatrac Pro |
| Däckbeteckning | 255/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8714692347719 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 255/35-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Ultrac Pro och däckbeteckningen 255/35-R18.
Quatrac Pro+ - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 255/35-R20.
åretruntdäcket Quatrac Pro+ från med däckbeteckningen 255/35-R19.