har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 255/35-R21 för Roadhawk 2. Detta sommardäck har modellnamnet Roadhawk 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 89 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Roadhawk 2 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 586 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Roadhawk 2 |
| Däckbeteckning | 255/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3286348002686 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/35-R18.
Sommardäcket Roadhawk 2 har en däckbeteckning som är 255/35-R19. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Roadhawk och däckbeteckningen 255/35-R19.