Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 255/45-R20 till din bil kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Vector 4 Seasons Gen-3.
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 115 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Vector 4 Seasons Gen-3 är H. Detta innebär att Vector 4 Seasons Gen-3 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Vector 4 Seasons Gen-3. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 628 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 255/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4038526475169 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Vector 4 Seasons Gen-3. Däcket har däckbeteckningen 275/40-R19.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Vector 4 Seasons Gen-3. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R19.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 från med däckbeteckningen 255/45-R20.
Vector 4 Seasons Gen-3 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 255/45-R19.