Blizzak LM 005 har en däckbeteckning som lyder 265/40-R20. Blizzak LM 005, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Vinterdäcket Blizzak LM 005 har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 106 mm (40% av däckets bredd). Hastighetsindex V som Blizzak LM 005 har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Blizzak LM 005? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 320 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 265/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5942741031811 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R20.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R20.
Blizzak LM 005 EXT - Ett vinterdäck med däckmärkningen 265/40-R21.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Blizzak LM 005. Däcket har däckbeteckningen 265/40-R19.