Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/45-R20 till din bil. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för WinterContact TS 860 S.
WinterContact TS 860 S är ett vinterdäck med en diameter på 20". Här har du ett vinterdäck från som är 265 brett och med en profil på 119 mm. WinterContact TS 860 S är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper WinterContact TS 860 S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 165 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterContact TS 860 S |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 5942741049939 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R20.
Ett vinterdäck från . WinterContact TS 860 S har däckbeteckningen 295/35-R23.
Detta vinterdäck från , kallat ContiWinterContact TS 830P, har däckbeteckningen 265/45-R20.
WinterContact TS 860 S är ett vinterdäck med däckmärkningen 265/45-R20.