Noble Sport NS-20 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 275/30-R20. Noble Sport NS-20 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Noble Sport NS-20 är ett sommardäck med en diameter på 20". Detta däck är 275 mm brett och har samtidigt en profil på 83 mm. Profilen motsvarar 30% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Noble Sport NS-20 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Noble Sport NS-20? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 200 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Noble Sport NS-20 |
| Däckbeteckning | 275/30-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 83 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4717622034974 |
Ett sommardäck från . Noble Sport NS-20 har däckbeteckningen 275/30-R20.
Noble Sport NS-20 - Ett sommardäck med däckmärkningen 275/30-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultra Sport NS-2. Däcket har däckbeteckningen 275/30-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/30-R20.