Detta sommardäck från har däckmärkningen 295/30-R22. Detta -däck är av modellen Eagle F1 Supersport.
Eagle F1 Supersport är ett sommardäck med en diameter på 22". Här har du ett sommardäck från som är 295 brett och med en profil på 89 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 22"-fälgar till dina Eagle F1 Supersport? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 568 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Supersport |
| Däckbeteckning | 295/30-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526417824 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Supersport. Däcket har däckbeteckningen 295/30-R21.
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Supersport, har däckbeteckningen 295/30-R20.
Eagle F1 Supersport - Ett sommardäck med däckmärkningen 295/30-R19.
Detta sommardäck från , kallat Eagle F1 Supersport, har däckbeteckningen 295/30-R21.