Detta sommardäck från har däckmärkningen 305/30-R19. N Fera Sport är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 19". Sommardäcket är 305 mm brett med en profil på 92 mm. N Fera Sport har hastighetsindex Y, vilket innebär att N Fera Sport är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 546 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 305/30-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8807622234477 |
Sommardäcket Advan Sport (V105S) från med däckbeteckningen 305/30-R19.
Ett sommardäck från . Pilot Sport 4S har däckbeteckningen 305/30-R19.
Ett sommardäck från . Pilot Sport Cup 2 har däckbeteckningen 305/30-R19.
Sommardäcket Pilot Sport Cup 2 från med däckbeteckningen 305/30-R19.