Detta vinterdäck från har däckmärkningen 305/30-R21. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för P Zero Winter 2.
P Zero Winter 2 är ett vinterdäck med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 305 mm och har en profil som är ungefär 92 mm. Profilmåttet motsvarar 30% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för P Zero Winter 2. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 389 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero Winter 2 |
| Däckbeteckning | 305/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8019227450354 |
Ett vinterdäck från . Pilot Alpin 5 har däckbeteckningen 305/30-R21.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet iON i*cept (IW01). Däcket har däckbeteckningen 305/30-R21.
iON i*cept (IW01) är ett vinterdäck med däckmärkningen 305/30-R21.
Pilot Alpin 5 är ett vinterdäck med däckmärkningen 305/30-R21.