Detta sommardäck från har däckmärkningen 305/40-R20. Sportnex AS-3 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Sportnex AS-3 passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck är 305 mm brett och har samtidigt en profil på 122 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Sportnex AS-3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 581 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-3 |
| Däckbeteckning | 305/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 122 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4711510460708 |
Detta sommardäck från , kallat ContiSportContact 5 P, har däckbeteckningen 305/40-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 305/40-R20 och modellnamnet ContiSportContact 5 P.
Sommardäck från med modellnamnet Sportnex NS-2R och däckbeteckningen 305/30-R20.
Sommardäcket Sportnex NS-2R från med däckbeteckningen 305/30-R20.