Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 345/30-R20. Detta sommardäck har modellnamnet P Zero Corsa Asimmetrico 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
P Zero Corsa Asimmetrico 2 är ett sommardäck med diametern 20". Sommardäcket P Zero Corsa Asimmetrico 2 har en bredd som är 345 mm och en däcksida med en höjd på cirka 104 mm (30% av däckets bredd). P Zero Corsa Asimmetrico 2 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Behöver du 20"-fälgar till dina P Zero Corsa Asimmetrico 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 837 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero Corsa Asimmetrico 2 |
| Däckbeteckning | 345/30-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 345 mm |
| Profil | 104 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 8019227225594 |
P ZERO CORSA PZC4 - Ett sommardäck med däckmärkningen 345/30-R21.
Detta sommardäck från , kallat Pilot Sport 4S, har däckbeteckningen 345/30-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport Cup 2. Däcket har däckbeteckningen 345/30-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127 och däckbeteckningen 345/30-R20.