Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 155/65-R14 till din bil. Vinterdäcket WinTech är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 14" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. vinterdäcket WinTech är 155 mm brett och en profil på 101 mm. Med ett hastighetsindex på T är WinTech ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 14"-fälgar till WinTech.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 204 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinTech |
| Däckbeteckning | 155/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
| EAN | 4024069799688 |
Vinterdäcket Winter Response 2 från med däckbeteckningen 155/65-R14.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Kinergy 4S² H750. Däcket har däckbeteckningen 155/65-R14.
Detta åretruntdäck från , kallat Quartaris 5, har däckbeteckningen 155/65-R14.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter i*cept RS 2 (W452). Däcket har däckbeteckningen 155/65-R14.