Detta vinterdäck från har däckmärkningen 155/70-R13. MW31 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
MW31 passar på fälgar med en diameter på 13". Med vinterdäcket MW31 får du ett däck som är 155 mm brett och har en profil på 109 mm. MW31 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Vill du även köpa nya 13"-fälgar som passar till MW31? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 068 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MW31 |
| Däckbeteckning | 155/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 109 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
| EAN | 8808956307417 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/70-R13 och modellnamnet Master-Grip 2.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solus 4S HA32. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R13.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N blue HD Plus. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R13.