Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 155/70-R13 till din bil. Detta -däck är av modellen MH22.
Med en diameter på 13" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. åretruntdäcket MH22 har en bredd som är 155 mm och en däcksida med en höjd på cirka 109 mm (70% av däckets bredd). Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 13"-fälgar till MH22.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 817 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MH22 |
| Däckbeteckning | 155/70-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 109 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
| EAN | 8808956294229 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/70-R13 och modellnamnet Master-Grip 2.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solus 4S HA32. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R13.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N blue HD Plus. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R13.