Detta vinterdäck från har däckmärkningen 155/70-R19. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Hakkapeliitta R5.
Hakkapeliitta R5 är ett vinterdäck med diametern 19". Med vinterdäcket Hakkapeliitta R5 får du ett däck som är 155 mm brett och har en profil på 109 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är Q (max 160 km/h).
Komplettera Hakkapeliitta R5 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 835 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Hakkapeliitta R5 |
| Däckbeteckning | 155/70-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 109 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 6419440489599 |
Vinterdäck från med modellnamnet Snowproof 1 och däckbeteckningen 155/70-R19.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Blizzak LM-500. Däcket har däckbeteckningen 155/70-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/70-R19 och modellnamnet WinterContact TS 870.
VikingContact 8 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 155/70-R19.